Методи лікування акне та постакне
За статистикою, близько 80% людей в світі стикалися з висипом хворобою та її наслідками. Ось чому лікування акне і постакне завжди буде перспективним і затребуваним напрямком косметології — за рівнем популярності конкуренцію йому можуть скласти, хіба що, курси контурної пластики. Щоб знати, як позбутися від постакне, і допомогти пацієнтові оперативно та максимально ефективно вирішити проблеми зі шкірою, косметолог повинен вміти правильно діагностувати хворобу, визначити її ступінь і грамотно підібрати лікування. Терапія акне часто вдає із себе цілий комплекс заходів, починаючи від косметичних засобів і лікувальної дієти, закінчуючи складними процедурами для усунення акне і постакне: лікування лазером, мезотерапію, плазмоліфтінг і т.д.. Головним же завданням косметолога є підібрати оптимальну комбінацію тих чи інших методів. Гарною підмогою для цього послужить відеолекція на тему акне від провідних фахівців JEScosmetology, що включає диференційний аналіз і чіткі алгоритми лікування патології.
Симптоми та ступені розвитку вугрової висипки
Акне — це патологічний запальний процес в шкірі, до якого призводять надмірна робота сальних залоз, закупорка пір шкірним салом і ороговілими клітинами, і подальше розмноження хвороботворних бактерій. Найчастіше хвороба вражає обличчя, зону декольте, верхню частину спини. Виділяють чотири стадії розвитку хвороби:
- Легка ступінь характеризується наявністю незначної кількості (до 10-ти) закритих і відкритих комедонів, червоних прищиків без гнійного вмісту. Значних запалень немає.
- Кількість комедонів більше десяти. З’являються гнійні прищі, поодинокі пустули і папули. Пацієнт відчуває дискомфорт при торканні до шкіри.
- Прогресуюче запалення, збільшення кількості комедонів до 70-ти штук, велика кількість папул і пустул. На цій та наступній стадії потрібне серйозне медикаментозне лікування акне.
- Хвороба вражає все обличчя, з’являються підшкірні фурункули, синюшні інфільтрати, кісти. До шкірі боляче торкатися.
Які бувають методи лікування акне
Лікування акне у підлітків і дорослих — це складний і тривалий процес, який передбачає систематичне застосування цілого ряду спеціалізованих препаратів та проведення різних процедур, спрямованих на нормалізацію роботи сальних залоз, усунення запалення, поліпшення рельєфу і кольору шкіри. На початковій стадії хвороби терапія може обмежитися косметичними засобами з саліцилової кислотою, глиною, рослинними екстрактами, антибактеріальними компонентами та ін.. Однак на другій-четвертій необхідно підключати більш серйозні заходи — медикаментозне лікування, апаратні та ін’єкційні методики. Сучасні схеми лікування акне можуть включати наступні косметичні процедури:
- Мезотерапія. Спеціально підібрані мезомікси для ін’єкцій спрямовані на зволоження дерми, зменшення запалення, активізацію вироблення еластину і колагену, і, як результат, відновлення шкірних покривів. Цю та інші ін’єкційні методики можна вивчити, відвідавши центр навчання косметологів JESсosmetology.
- Хімічні (кислотні) пілінги. Мета процедури — відлущування ороговілих клітин, видалення акне (сальних пробок і чорних крапок), усунення лущення, звуження пор. Більш щадна альтернатива кислотам — ультразвуковий пілінг. Обидва методи застосовуються при легкій та середній ступенях акне.
- Дарсонвалізація. Струм високої частоти надає антибактеріальний ефект, знімає запалення, звужує пори і допомагає шкірі краще засвоїти косметичні засоби.
- Лазерне лікування. Процедуру застосовують для усунення глибоких комедонів і пустульозних вугрів. Лазер буквально розтоплює шкірне сало, тим самим очищаючи пори, а також має протизапальну дію і активізує вироблення еластину і колагену. Процедура в цілому безпечна та дуже ефективна. Якщо зважувати плюси і мінуси лазерного лікування акне, достоїнств у методу знайдеться набагато більше, ніж недоліків.
- Плазмоліфтінг. Суть процедури полягає в регенерації шкіри на клітинному рівні. Пацієнту роблять ін’єкції на основі власної сироватки крові, збагаченої тромбоцитами. В результаті запускаються процеси самовідновлення, і організм буквально сам починає лікувати шкіру.
Що ж стосується медикаментозних методів лікування акне, вони можуть проводитися паралельно косметичним процедурам і включати антибіотикотерапію, лікування шлунково-кишкового тракту, вітамінотерапію і т.д.. Окрему увагу варто приділити лікувальній дієті. Косметолог повинен проінформувати пацієнта про те, що не можна їсти при акне. А також дати рекомендації щодо інших профілактичних заходів та особливостей домашнього догляду.
Як відновити шкіру після акне
Лікування акне — це тільки перший етап на шляху до чистої здорової шкірі. Найчастіше вугрі залишає по собі неприємні наслідки, які називають постакне. Проявлятися воно може по-різному. До основних видів постакне відносяться:
- рубці;
- розширені пори;
- застійні плями червоного або синюватого кольору;
- пігментація;
- нерівний рельєф.
Самостійно впоратися з постакне практично неможливо, проте сучасна косметологія має масу ефективних способів, як відновити шкіру після акне. В рамках терапії застосовують косметичні засоби з ана і BHA-кислотами, вітаміном С, ніацин. Більш виражений і швидкий ефект дають саліциловий і гліколевий пілінги з отшелушивающим і відновлює дію. Також в комплексній терапії постакне доцільно застосовувати мезотерапію. Ну а серед апаратних методів варто виділити лазерну шліфовку. Курс процедур допоможе позбутися від шрамів і плям, і повернути шкірі природну гладкість і сяйво.