Нитяний ліфтинг в косметології
На зорі своєї появи нитяний ліфтинг був прерогативою пластичних хірургів. Однак з розвитком технології та появою нових технік і матеріалів ця методика стала доступна для проведення не тільки в операційних, а й в косметологічних кабінетах. Застосовуються нитки в косметології в тих випадках, коли стан шкіри ще дозволяє відтягнути необхідність хірургічних втручань, але інші методи (ін’єкції, апаратний догляд) вже не дають належного ефекту.
Суть нитяні ліфтингу (тредліфтинга) заключається в зміцненні (армуванні) та/або підтягуванні тканин обличчя за рахунок введення в глибокі шари шкіри особливих косметичних ниток. Процедура малоінвазивна, проводиться під місцевою анестезією та має мінімальний реабілітаційний період, що робить її відмінною альтернативою хірургічній підтяжці.
Які нитки використовують у косметології
Тредліфтинг — напрямок косметології, який безперервно розвивається та вдосконалюється. Відповідно, збільшується різноманітність матеріалів. Що, з одного боку, дає більше можливостей для корекції, а з іншого, може збити з пантелику початківця косметолога. Вибрати нитки — завдання не з легких. Специфіку представлених на сьогодні матеріалів для тредліфтинга досконально вивчають на спеціалізованих курсах JEScosmetology. Ми ж розглянемо основні види ниток для нитяного ліфтингу, розберемося, за якими критеріями їх потрібно розрізняти, і за яким принципом використовувати.
Косметичні нитки можна поділити на дві групи відповідно такими параметрами:
- Склад і ступінь біодеградації. Існує два типи ниток — ті, що розсмоктуються та ті, які не розсмоктуються. Однак сучасна косметологія передбачає використання тільки першого варіанту. Розсмоктуються нитки біосумісні та гіпоалергенні. Вони безпечні для організму, дають тривалий ефект (до 2 років). До цієї групи належать нитки з полідіоксанона, полікапролактона та полімолочной кислоти.
- Конфігурація. Розрізняють лінійні нитки (гладкі) та з певною текстурою. До другої групи належать матеріали у вигляді спіралі, з насічками, конусами, вузлами та ін.
Широку популярність також придбала класифікація по Груздєву. Відповідно до неї, види ниток в косметології включають три великі групи:
- Ліфтингові. Дають моментальну, максимально виражену та тривалу підтяжку тканин, що опустилися. Використовують для корекції птозу 2-3 ступеня. Представник — полімерні нитки Aptos і різні нитки з насічками.
- Армуючі. Спрямовані не стільки на підтяжку, скільки на фіксацію тканин за рахунок формування генового каркаса. Ефект (легкий ліфтинг і призупинення процесів опущення тканин) проявляється поступово. Підходять для корекції птозу в початковій стадії. Представники — різні бренди ниток з полімолочної кислоти, полідіоксанона та полікапролактона виробництва Південна Корея.
- Біостимулюючі. Діють за рахунок активації внутрішніх ресурсів організму (вироблення колагену та еластину). Не мають вираженого ліфтингового ефекту, проте поступово істотно змінюють якість шкіри: вона стає більш щільною, гладкою, пружною. Представник — мононитки з полідіоксанона, полімолочной кислоти та полікапролактона.
Зверніть увагу. Для корекції значної асиметрії та сильного птозу необхідні лігатурні нитки, нитки Сердева, Silhouette Lift і їх аналоги. Всі вони відносяться до хірургічних ниток і застосовуються тільки пластичними хірургами. Повною протилежністю їм виступають нитки шовкопряда, які використовують для процедури «шовкові нитки». До класичного тредліфтингу дана методика не відноситься, однак вона теж дає виражений ефект, що підтягує. Особливі амінокислоти, що містяться в білкових волокнах коконів, надають розслаблюючий вплив на мімічні м’язи, і, таким чином, запобігають формуванню зморшок. І якщо мезонитки в косметології застосовують для «капітального ремонту» шкіри, то «шовкова маска» відмінно підійде як експрес-догляду.
Які показання для нитяного ліфтингу?
Ми з’ясували, що таке нитяний ліфтинг, і тепер необхідно зрозуміти, кому і коли його варто призначати. Відносно віку варто орієнтуватися на 30-35 років. До цього часу у більшості жінок сповільнюється вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти. Як результат, шкіра втрачає тургор, з’являються зморшки і обвисання. Втім, потрібно орієнтуватися не на цифри в паспорті, а на поточний стан шкіри пацієнта та на наявність певних дефектів. Перелік показань до тредліфтингу включає:
- носогубні складки;
- опущення брів;
- опущення верхньої повіки;
- бульдогів щоки, брилі;
- друге підборіддя;
- поплив овал обличчя;
- нечітка лінія скул;
- провисання щік;
- в’яла шкіра;
- зморшки на лобі, навколо очей, рота і т.д..
Сьогодні нитки застосовують не тільки на обличчі, шиї, області декольте, а й на інших частинах тіла. Методика дозволяє поліпшити стан шкіри рук і колін, а застосування спеціальних потовщених ниток з недавнього часу дозволило проводити безопераційну нитяну підтяжку стегон, сідниць, грудних залоз і передньої черевної стінки.
Фотографії до та після нитяного ліфтингу
Одна з головних причин, чому сьогодні такий популярний нитяний ліфтинг —до та після, вражає своєю різницею на фото. Процедура дозволяє домогтися значних змін, але при цьому виглядає обличчя з встановленими нитками максимально природньо. Однак кінцевий результат багато в чому залежить від того, як роблять нитяний ліфтинг: професіоналізм косметолога, від правильного підбору та установки матеріалу. Перед впровадженням послуги тредліфтинга в особисту косметологічну практику необхідно пройти повноцінне навчання, що включає теоретичні та практичні заняття по темі. Таку можливість, в тому числі, пропонує Навчальний центр для косметологів JEScosmetology. Програма розрахована на спеціалістів з медичною освітою та дає всі необхідні знання про те, що таке нитки в косметології, та як їх застосовувати.
Як проходить процедура?
Установка ниток займає в середньому 30-60 хвилин. Косметологам, які раніше проходили курси мезотерапії або знайомі на практиці з іншими ін’єкційними методиками, буде простіше освоїти тредліфтинг, оскільки методика теж передбачає підшкірне введення матеріалу (найчастіше нитки вводять за допомогою довгої канюлі, всередині якої розташований відрізок матеріалу). У той же час, щоб оволодіти технікою нитяного ліфтингу, необхідно знати безліч нюансів. Вкрай важливо правильно вибрати матеріал для роботи відповідно до потреб пацієнта та за станом його шкіри, встановити нитки в правильній зоні й на правильній глибині. Окремо варто подбати про повну стерильність інструментів і робочого місця, ознайомити клієнта з особливостями післепроцедурного догляду. Навчання на курсах в JEScosmetology допоможе вам досконально вивчити нитки в косметології, плюси та мінуси представлених на сучасному косметологічному ринку матеріалів і особливості їх установки.