Новинки в косметології
Темпи розвитку косметологічної галузі за останнє десятиліття настільки зросло що навіть винахід того самого «еліксиру молодості» видається не фантастикою, а цілком реальним майбутнім. У 2020-му хвиля косметичних новинок, правда, трохи притихла — всьому виною Covid-19, який вніс корективи абсолютно в усе, й в б’юті-сферу в тому числі. Через пандемію призупинилася розробка багатьох продуктів, однак пауза тривала недовго: протягом 2021-го нам обіцяють представити нові апарати в косметології: наприклад, більш вдосконалене обладнання для радіоліфтінга та лазерного видалення пігментації. З’являться також нові ін’єкційні методи в косметології, точніше, нові сучасні препарати для застосування в рамках мезотерапії, контурної пластики та ін.. Втім, не тільки анонсами майбутніх новинок багаті останні кілька років — багато новинок в сфері догляду вже зараз активно застосовуються косметологами.
Не можна проігнорувати й той факт, що карантин значно змінив загальне ставлення до стану шкіри та зовнішність в цілому. Помітно змістилися пріоритети в сторону догляду за собою та загальний підхід до косметологічних процедур. Причому більшість змін досить позитивні, так що бьютіголикам, як це не дивно звучить, є за що дякувати «короні». А 2020-й можна цілком назвати знаковим для естетичної косметології, адже склалися тренди актуальні зараз і, швидше за все, не втратять свого впливу в подальшому. Про всі актуальні напрями, що з’явилися за останні роки, процедури для обличчя й тіла — читайте далі в нашій статті.
Нові напрямки в косметології
Масковий режим, обмежений доступ до професійного догляду, масове використання дезінфекторів, — ось основний, але не повний перелік чинників, які вплинули не тільки на наше життя в цілому, але й на зовнішність зокрема. Звідси — переосмислення догляду та нові напрямки в косметології. Позначимо головні зміни, які відбулися за останній рік.
- Акцент на зволоженні. Часте миття рук і використання антисептиків безбожно позначаються на стані рук. І тому зараз особливо актуальні всілякі зволожуючі засоби та процедури, наприклад, ін’єкції гіалуронової кислоти. Новинки в косметології спрямовані не тільки на усунення зневоднення, а й на його попередження — для цього розробляються очищаючі засоби з максимально м’якою дією та зволожуючими властивостями.
- Відновлення шкіри після маски. Тепло, волого, — патогенним бактеріям під маскою явно затишно та добре. А ось людям, що дотримують масковий режим, в результаті доводиться боротися з його наслідками — загостренням акне, розацеа, атопічного дерматиту та ін.. Відповідно, багато нових трендів в косметології (домашні засоби та професійні процедури) спрямовані на вирішення означених проблем і загальне відновлення шкіри, зміцнення шкірного бар’єру. Також набуває особливої популярності продукція з про- та пребіотиками, покликана підтримати мікробіом шкіри.
- Мінімалізм у косметиці. Мова йде не про догляд, а про декоративні засоби. Зіткнувшись з проблемою збереження макіяжу під маскою, одні жінки пішли шляхом пошуку суперстійких помад і тонального крему, а інші вирішили просто-напросто відмовитися від зайвої декоративної косметики, що в свою чергу, викликало потребу в більш ретельному догляді. Як ніколи затребуваними стали як перевірені, так і нові технології в косметології обличчя, які допомагають домогтися природного рівномірного відтінку шкіри, здорового рум’янцю та сяйва. В тому числі, виріс попит на всілякі маски та зволожуючі процедури для губ та легкої їх корекції. Надмірно великі «лялькові» губи при цьому, як і все неприродне, остаточно здали свої позиції, і в найближчому майбутньому в списку трендів явно не з’являться.
- У центрі уваги — очі. І знову щось нове в косметології обличчя диктують маски. На цей раз вони привернули увагу б’юті-експертів до зони очей. Закриваючи нижню частину обличчя маскою, ми автоматично робимо акцент на очах і бровах. Тут, знову ж таки, хтось робить ставку на яскравий макіяж, а хтось вибирає більш структурний підхід і починає посилено піклуватися про шкіру в цій зоні. До речі, не тільки маски сприяють такій увазі до очей. Як виявилося, під час онлайн-спілкування в робочих чатах з усіх недоліків найбільш помітними стають темні круги та мішки під очима. Відповідно, зріс попит на такі процедури для періорбітальної зони, як мезотерапія з освітлюючими коктейлями, філери, нитки в косметології тощо.
- Домашня косметологія. 2020-й показав нам, що повна залежність від професійного догляду — це не завжди добре. В карантинних умовах багатьом довелося освоювати нові процедури в косметології, — від простих масок до пілінгів і стрижок, — в домашніх умовах. Як результат, багатьох стали цікавити курси косметології в цілях отримання знань для особистого застосування (найбільш затребуваним форматом навчання очікувано стала косметологія онлайн). Відгукнулися на нову потребу користувачів і виробники техніки — на ринку стали масово з’являтися новинки в апаратної косметології для побутового використання. Чи можна говорити, що в подібних умовах втрачається актуальність послуг професійного косметолога? Ні в якому разі! Як мінімум, тому, що карантин — це завжди тимчасово, і при першій нагоді люди повертаються до улюблених фахівців. Ну а на випадок, якщо карантинні умови й далі будуть накладати відбиток на роботу косметологічних клінік, є новий робочий формат послуг — індивідуальні онлайн-консультації по домашньому догляду та підбору косметичних засобів.
Нові процедури в косметології
Коли мова йде про новинки, важливо усвідомлювати, що не все модне та нове в косметології 2021 року в результаті стане робочим безпечним інструментом. Щось довго буде перебувати на етапі розробки та удосконалення, а щось і зовсім не пройде перевірку практикою. Наприклад, гучна корейська технікам 3D-друку шкіри та волосся поки не знайшла великої реалізації, в той час як відносно новий в апаратній косметології напрямок, як SMAS-ліфтинг (про нього й інші нові процедури далі), вже активно використовується в багатьох косметологічних клініках України. Тобто, коли ми говоримо про новинки в апаратній косметології 2021, ми маємо на увазі не найсвіжіші, «із запалу з жару» технології, а науково обґрунтовані методики, перевірені декількома роками практики, що вже отримали позитивні відгуки.
SMAS-ліфтинг
Ще не так давно з провисанням, в’ялістю тканин боролися здебільшого хірургічним методом — способом ефективним, але не позбавленим маси недоліків. Боляче, дорого, довго, небезпечно, — звичайно ж, це відлякувало багатьох потенційних клієнтів. Нові методи омолодження в косметології, такі як SMAS-ліфтинг, стали справжнім проривом, адже дозволили домогтися ефекту, який можна порівняти з хірургічною підтяжкою, без єдиного надрізу!
Суть процедури полягає в особливому впливі на SMAS-шар, який виступає каркасом для шкіри. Під впливом ультразвуку відбувається скорочення цього шару та паралельна стимуляція вироблення колагену. Як результат, отримуємо ефект ліфтингу на обличчі й тілі з вираженою пролонгованою дією. Період відновлення, що важливо, відсутній — практично відразу ж після процедури клієнт може займатися звичними справами.
Мікроігольчатий RF-ліфтинг
Методика, що з’явилась кілька років тому заснована на омолоджуючій дії фракційного радіовипромінювання. Її особливість полягає в тому, що для цього використовують спеціальну стерильну насадку з безліччю мікроголок, через які радіочастотні хвилі проникають відразу на необхідну глибину, минаючи верхні шари епідермісу. Золоте напилення на голках і силіконова ізоляція дозволяють зробити процес максимально безпечним.
За допомогою мікроігольчатого радіоліфтінга можна зробити легку підтяжку, зменшити зморшки та звузити пори, поліпшити колір і рельєф шкіри обличчя та тіла. За ефектом процедура порівнянна з лазерним омолодженням, але має менше протипоказань і може застосовуватися в будь-який час року.
Безін’єкційна мезотерапія
Класична ін’єкційна мезотерапія — напрямок зовсім не новий в косметології, а ось її альтернативу косметологи почали освоювати порівняно недавно. Основна суть безін’єкційної мезотерапії така ж, як і у ін’єкційної, — в глибокі шари шкіри вводять різні мезококтейлі з вітамінами, пептидами, екстрактами та ін., — але використовують для цього не голку, а насадку апарату.
Як «кур’єр» для доставки корисних речовин в дерму може виступати лазерний промінь, ультразвук, магнітні хвилі, кисень та ін.. Методику впливу і склад мезококтейлю підбирають індивідуально, виходячи з розв’язуваної задачі та потреб клієнта.