Популярні техніки контурної пластики
Контурна пластика губ – методика дуже багатогранна. Вона дає можливість скорегувати не тільки обсяг і розміри, але і поміняти форму і пропорції, виправити дефекти, омолодити обличчя. На кінцевий результат процедури завжди впливають техніки збільшення губ: від того чи іншого способу введення залежить, будуть вони плоскими або пухкими, збережуть природні риси або стануть «бантиком».
Зосередити увагу тільки на одній техніці і відточувати її з року в рік буде вдалою ідеєю далеко не для всіх косметологів, особливо, для початківців фахівців, які ще не знайшли свій стиль. Смаки клієнтів і їх анатомічні особливості різні, а значить, і техніки контурної пластики губ необхідно підбирати індивідуально, а не «штампувати» однакові особи всім підряд. Щоб підібрати підходящу методику, детально розпитайте клієнта про його побажання, продемонструйте приклади робіт в той чи інший спосіб моделювання. Обов’язково співвіднесіть бажаний результат з особливостями анатомії людини і підберіть найбільш оптимальний вид знеболювання (аплікаційну, інфільтраційну анестезію).
У цій статті ми коротко розглянемо найпопулярніші методики контурної пластики за допомогою філерів. Детально про всі техніках і нюансах їх виконання ви дізнаєтеся, записавшись на курси по контурній пластиці в JES cosmetology.
Класична техніка (лінійна)
При класичному збільшенні ін’єкції роблять чітко по природному контуру, використовуючи мінімальну дозу філлера (до 1 мл). Застосовують лінійно-ретроградний метод проведення ін’єкцій – одну з базових технік не тільки в контурній пластиці, але і в мезотерапії і биоревитализации. При лінійної техніці голка вводиться під кутом 30-40 градусів. Препарат вводять, рівномірно натискаючи на поршень шприца в міру виведення голки зі шкіри. До різновидів лінійного способу відносяться армування, трасуюча, тунельна і віялова техніка збільшення губ. Методи застосовують не тільки для збільшення, але і для загального омолодження, зменшення кісетних зморшок і носогубних складок, усунення рубців, корекції асиметрії.
Основна вимога до отриманого результату – це натуральність. Губи повинні придбати привабливу припухлість і більш чіткі контури без порушення природного анатомії. Методика підходить для пацієнтів, яких повністю влаштовує форма і розмір губ, але не вистачає обсягу і вираженості контурів, або потрібно скорегувати вікові зміни. В індивідуальних випадках можна пропрацювати тільки верхню чи нижню губу окремо.
Мікроболюсная техніка
Корекція тонких губ – одна з найскладніших завдань для косметолога. Оскільки скорегувати необхідно в першу чергу проекцію губ, а не їх обсяг, техніка збільшення губ бантиком, класичний спосіб і подібні популярні методи не підійдуть. Оптимальним варіантом може стати мікроболюсное збільшення, яке виконується в два заходи.
На першому сеансі філлер вводять в область червоної облямівки для досягнення ефекту «вивороту» і підведення губ. Таким чином, виходить збільшити проекцію. Через місяць можна провести додаткову процедуру і зробити доки в цілях додання природного обсягу і припухлості.
Паризька (французька) техніка
«Губи, як у молодої Бріджит Бардо», – мабуть, ця фраза найкраще описує ефект, який дає паризька техніка збільшення губ. Пухкий, злегка відкритий рот з яскраво окресленою формою у вигляді літери «о» виглядає дуже сексуально, але при цьому не вульгарно. Тож не дивно, що «паризькі губи» користуються шаленою популярністю, в тому числі, серед зірок: їх носять Кіра Найтлі, Моніка Белуччі, Скарлетт Йоханссон і інші селебріті.
Важливо врахувати, що французька техніка збільшення губ вимагає від косметолога певної майстерності, оскільки при такому вигляді корекції легко допустити помилки (наприклад, гіперкорекції). На результат впливають і спосіб введення, і правильний підбір щільності філлера. Для досягнення необхідного ефекту ін’єкції роблять вертикально у напрямку до ротової щілини, починаючи від куточків. Верхня губа обробляється завжди першою. Нижня при цьому коригується незначно або ж взагалі не вимагає втручання.
До речі, на паризькій техніці базуються багато авторські методики контурної пластики, в тому числі, скандальне збільшення губ «Техніка ТП» або «Russian Lips» від Омеляна Брауде. І якщо безпеку і ефективність цієї та деяких інших модифікацій можна поставити під сумнів, то класичні «французькі губки» можна по праву віднести до еталонних методів контурної пластики. Освоїти цю та інші популярні методики ви зможете, звернувшись в центр навчання косметологів JES cosmetology.
Губи в техніці «Плоский бант»
Одним із трендів в світі контурної пластики останні кілька років є методика «Плоский бант». Про природності в цьому разі не може йтися – ефект після процедури явно далекий від натурального. Однак і у цього методу моделювання є багато прихильниць, а, при належному вмінні, можна створити цілком симпатичний «ляльковий образ».
Чимось ця методика нагадує французьке збільшення губ. Техніка «бантик» теж дає ефект округленого, трохи відкритого рота. Однак на відміну від «паризького побратима», у неї є одна важлива фішка – виражена площину. Губи виходять приплющеними (через це техніку також називають «Скельце»). А основний акцент зроблений на чітких контурах з рельєфною аркою Купідона.
Техніка «Губи Мони Лізи»
Зачаїлася в куточках рота, «вислизає» напівпосмішка Мони Лізи ось уже сотні років зводить з розуму людей з усього світу. Можливо, саме фантастичний ефект, вироблений даним персонажем, підштовхнув косметологів до створення методики, за допомогою якої практично будь-якій особі можна надати привітне. Для цього корекції піддаються не всі губи, а тільки їх куточки. Завжди опущені куточки і вертикальні зморшки, що йдуть від них вертикально вниз (так звані «зморшки маріонетки»), надають особі скорботний і незадоволений вигляд. Така маленька деталь може спотворити навіть найкрасивіше обличчя, а виправити її при цьому можна за допомогою простої процедури.
Для позитивного ефекту важливо підібрати правильну щільність філлера і досконально знати відповідні техніки введення філерів в губи. На початку гель вводять віяловим методом в області коміссури (куточків) для досягнення ефекту розвороту і піднесена кінчиків. Далі, при не необхідності, заповнюють вертикальні зморшки. В результаті особа набуває більш молодий і привітний вигляд, а «напівпосмішка» зберігається навіть у спокійному стані.
Техніка «Губи Анджеліни Джолі»
Запит «Хочу, як у Джолі» настільки популярний серед клієнток косметологічних клінік, що іноді «Губи Анджеліни Джолі» виділяють, як окрему методику. Щоб отримати «зоряне» збільшення губ, техніки використовують майже ті ж, що і при класичному моделюванні: препарат вводять невеликими дозами по краю червоної облямівки, створюючи красивий контур і природну рівномірну припухлість. Завдання косметолога при цьому домогтися більшої наповненості, ніж в «класики», але не перегнути палицю, щоб не отримати замість Анджеліни Джолі перекаченние Памелу Андерсон. Також в даному випадку вкрай важливо враховувати природні дані клієнта, оскільки далеко не на кожному обличчі «ефект Джолі» виглядають гармонійно і пропорційно. Втім, цим правилом повинна керуватися будь-яка контурна пластика губ: техніки підбирають так, щоб отриманий результат був в першу чергу естетичним, і тільки в другу – модним.