Сучасні методи омолодження шкіри обличчя
Сучасні методи омолодження шкіри обличчя сьогодні затребувані, як ніколи. Ставлення до віку за останні роки сильно змінилося: жінки більше не переслідують фантастичну мету «виглядати в 40 так само добре, як в 20», але, в той же час, старіти вони хочуть красиво та природньо, без різких змін. Саме на це й спрямовані сучасні методики омолодження: більшість з них не зможе обернути час назад, але допоможе сповільнити процеси старіння та зробити їх прояви набагато менш вираженими.
Якщо кілька десятків років тому найрезультативнішим методом боротьби з віком була хірургічна підтяжка, то сьогодні такий радикальний спосіб застосовують лише в разі істотних дефектів. На зміну скальпелю прийшли ін’єкційні й апаратні сучасні методики омолодження обличчя. Це малоінвазивні та неінвазивні процедури, які передбачають дуже короткий період відновлення або повну його відсутність та мінімальні (або взагалі нульові) больові відчуття під час маніпуляції. При цьому ефективність деяких методик можна порівняти з результатами класичної підтяжки!
Як підбирати сучасні процедури омолодження?
Традиційно, ін’єкційні й апаратні омолоджуючі процедури призначають пацієнтам після 25-30 років — в цей час в організмі зменшується вироблення еластину, колагену та гіалуронової кислоти, що тягне за собою зниження еластичності шкіри й інші вікові проблеми. Верхньою межею вважається 60 років — як правило, в цьому віці дефекти шкіри настільки значні, що не піддаються корекції малоінвазійними методами. Однак зазначені рамки — дуже відносні. Багато косметологів зараз відмовляються від принципу підбору процедур за віком. Замість цього, підбираючи сучасні методи омолодження обличчя, до уваги беруть існуючі проблеми зі шкірою й основні ознаки старіння. До них відносяться:
- зморшки, складки на обличчі та тілі;
- темні круги і мішки під очима;
- втрата природних обсягів (губ, скул та ін.);
- тьмяний, неоднорідний колір обличчя;
- пігментні плями;
- птоз.
Саме на вирішення означених вище проблем, профілактику їх появи і спрямовані найсучасніші методи омолодження обличчя. Що стосується того, що краще, — апарати або ін’єкції, — однозначної відповіді немає. Процедури підбираються індивідуально, виходячи з потреб пацієнта. Для ефективного лікування зморшок і інших дефектів та отримання вираженого, стійкого результату часто застосовують комплекс методів, який, крім ін’єкцій і апаратної обробки, може також включати всілякі маски та пілінги (читайте докладніше про навчання пілінгам в JEScosmetology).
Сучасні ін’єкційні методи омолодження
Сучасні методики омолодження ін’єкційного типу об’єднують всі процедури, які передбачають введення омолоджуючих препаратів підшкірно за допомогою голки або канюлі. Спосіб відноситься до малоінвазивних, тобто, всі маніпуляції супроводжуються незначним ушкодженням шкіри. Однак дотримання техніки та використання кремів-анестетиків дозволяє зробити ін’єкційні процедури мінімально болючими.
Перевага ін’єкцій полягає в точковому цілеспрямованому впливі на шкіру. Тобто, сучасні методи омолодження за допомогою ін’єкцій дають можливість доставити корисні речовини в тій кількості та складі, в тій зоні, і на ту глибину, де це потрібно.
Біоревіталізація
Процедура спрямована на поповнення запасів гіалуронової кислоти в дермі. Допомагає усунути мімічні зморшки, пігментні плями, симптоми зневоднення, зробити шкіру більш щільною та сяючою. Також застосовується в рамках відновлення після пілінгів та лазерної шліфовки. Підходить для обличчя, шиї, зони декольте, рук. Комплексна дія обгрунтована спеціальним складом: професійні біоревіталізуючі препарати для косметології, крім гіалуронової кислоти, містять пептиди, коензими, амінокислоти та інші корисні речовини.
Ботулінотерапія
Напевно, більше ніякі сучасні методи омолодження шкіри обличчя так не обросли міфами, як ботокс. Інтернет-страшилок на цю тему хоч відбавляй, а сама методика, тим часом, має науково доведену ефективність та безпеку. Суть процедури полягає в блокуванні нервових закінчень, що відповідають за міміку, нейротоксином. Тимчасове знерухомлення м’язів розслабляє обличчя та перешкоджає утворенню зморшок. А грамотний підбір дозування та дотримання техніки введення дозволяє домогтися максимально естетичного результату і збереження природньої міміки.
Контурна пластика
Суть процедури полягає в заповненні зморшок і втрачених обсягів обличчя спеціальними щільними гелями (філерами) на основі стабілізованої гіалуронової кислоти, гідроксиапатиту кальцію або полімолочной кислоти. Всі згадані матеріали мають різні характеристики та застосовуються в залежності від індивідуальних показань (читайте докладніше, як використовується полімолочна кислота в косметології, в нашому блозі). Сучасні методи омолодження за допомогою філерів дозволяють заповнити «межбровку» та носогубні складки, скорегувати форму скул, підборіддя, прибрати зморшки навколо рота й очей. Ефект при цьому виходить природний, а введений препарат з часом повністю проходить.
Нитковий ліфтинг
Знамениті «золоті нитки» вже давно втратили свою актуальність, а на зміну їм прийшли безпечні, повністю біосумісні нитки з біодеградуючих матеріалів (полімолочной кислоти, полідіоксанона та полікапролактона). Сучасні методи омолодження шкіри обличчя за допомогою ниток спрямовані на підтяжку тканин та їх зміцнення. Процедура має як миттєвий, так і пролонгований ефект, який досягається за рахунок формування в армованих нитками тканинах генового каркасу.
Сучасні апаратні методи омолодження
Останнім часом найсучасніші методи омолодження з’являються саме в сегменті апаратного догляду. Щорічно виробники демонструють нове обладнання, причому як абсолютно нові рішення, так і більш вдосконалені версії знайомих апаратів.
Суть такого типу догляду полягає у впливі на шкіру ультразвуком, радіохвилями, холодом, теплом, вібрацією, вакуумом, електрохвилями та ін.. Всі апаратні сучасні методи омолодження діляться на два типи: абляціонні (які передбачають порушення цілісності шкірних покривів), і неабляціонні. Другий тип, з огляду на його безболісність, найпопулярніший серед користувачів. Поверхневий, а часто навіть безконтактний вплив не тягне за собою травм, опіків і інших негативних побічних ефектів. Відновлювальний період після таких процедур часто відсутній, а самі маніпуляції можна провести навіть в обідню перерву. Ефективність апаратного догляду при цьому залишається високою, проте для досягнення вираженого стійкого ефекту часто необхідно пройти тривалий курс процедур.
Лазерне омолодження
Сьогодні лазер широко використовують в самих різних цілях. В тому числі, його дія може бути направлена на омолодження шкіри обличчя. Сучасні методи в косметології дозволяють ефективно застосовувати лазерне обладнання для боротьби з дрібними зморшками, гіперпігментацією, розширеними порами та судинною сіткою, а також для загального поліпшення стану шкіри та підвищення її пружності. Суть процедури полягає в цілеспрямованому рівномірному прогріванні шарів шкіри променем лазера, в результаті чого відбувається регенерація тканин і активізація вироблення природного колагену. Відновлювальний період після обробки лазером мінімальний, а отриманий після проходження курсу процедур ефект триває більше одного року.
Фотоомолодження
Процедура спрямована по більшій мірі на боротьбу з ознаками фотостаріння: пігментацією, дрібними зморшками. Методика в загальних рисах нагадує лазерну техніку, проте в даному випадку на шкіру впливають інтенсивні світлові імпульси. Процес може бути для пацієнта неприємним, проте спеціальні охолоджуючі насадки допомагають максимально знизити больові відчуття. Після процедури може спостерігатися почервоніння, яке проходить протягом декількох годин.
SMAS-ліфтинг
Найсучасніші методи омолодження безопераційним методом спрямовані не тільки на боротьбу зі зморшками, але і на підтяжку тканин. Одним з найефективніших в цьому плані є SMAS-ліфтинг. Апарат для його проведення впливає на м’язово-апоневротичний шар (СМАС-шар), який виступає каркасом для шкіри. Під дією сфокусованого ультразвуку відбувається скорочення цього шару, і, як результат, моментальна підтяжка. Паралельно процедура надає ліполітичний фект і стимулює вироблення колагену. За підсумком ми маємо потужний інструмент для боротьби з брилями, другим підборіддям і подібними дефектами, за ефектом можна порівняти з хірургічною підтяжкою!
RF-ліфтинг
Ще одна популярна методика з вираженим ефектом ліфтингу. Технологія заснована на застосуванні теплової енергії радіохвиль. Під дією високої температури (до 40 °С) відбувається стиснення колагенових волокон і подальше підвищення пружності шкіри, усунення обвисання. Паралельно процедура покращує кровопостачання і лімфоток, активізує обмін речовин, руйнує локальні жирові відкладення. Під час радіоліфтінга не пошкоджується верхній шар дерми, маніпуляція переноситься комфортно і не потребуєте відновлення.