ТОП літніх процедур у косметолога
Спека і активне сонячне світло вносять свої корективи в б’юті-розклад. ТОП літніх процедур у косметолога спрямований на те, в чому шкіра потребує цей період найбільше: зволоження, очищення та захист. Не менше затребувані й методики, які допомагають впоратися з набряками, роздратуванням, пігментацією, підвищеної роботою сальних залоз і висипаннями. Акцент влітку роблять на делікатному м’якому догляді, а всі травматичні та агресивні процедури відкладають до осені. Які саме топові літні процедури у косметолога варто запропонувати клієнтам, а з якими краще почекати, а також про особливості проведення популярних всесезонних процедур в літню пору — читайте в нашій статті.

Біоревіталізація
Через агресивного дії ультрафіолету, обвітрювання, солоної морської води та інших сезонних чинників шкіра активно втрачає вологу. В результаті порушення гідробалансу знижуються бар’єрні функції дерми, сальні залози «божеволіють», з’являються ознаки фотостаріння. Тому відповідаючи на питання, які косметологічні процедури можна робити влітку, в числі перших завжди називають біоревитализацію. Ін’єкції гіалуронової кислоти допомагають в короткі терміни відновити гідробаланс, повернути шкірі тонус та здоровий вигляд, запобігти подальшому зневодненню. Особливо актуально робити уколи гіалуронової кислоти в рамках захисту шкіри під час перебування в спекотних країнах. В такому випадку курс процедур потрібно пройти за два тижні до та два тижні після поїздки.
Важливо! Біоревіталізація — це малотравматичная безпечна процедура. Але оскільки вона все ж передбачає порушення шкірних покривів, проводити її влітку необхідно з дотриманням особливих умов. А точніше, мова йде про післяпроцедурний догляд. Важливо попередити клієнтів, що в спеку мікроранки можуть гірше гоїтися. Шкіру в перші два тижні вкрай важливо захищати від ультрафіолету — за можливості, не перебувати на сонці взагалі, або як мінімум використовувати сонцезахисний крем з SPF 30+. Це правило стосується не тільки біоревіталізації. Косметологічні процедури для обличчя влітку цілком можуть включати мезотерапію, уколи ботокса, плазмотерапію, контурну пластику. Період сонячної активності не є для цих методик прямим протипоказанням, але в разі недотримання правил післяпроцедурного догляду пацієнт може зіткнутися з появою пігментних плям і іншими ускладненнями. Детальніше специфіку проведення ін’єкційних процедур ви зможете вивчити, записавшись на курси косметології для лікарів і медсестер в навчальному центрі JEScosmetology.
Безін’єкційна мезотерапія
Як ми вже згадували, влітку проводити класичну ін’єкційну мезотерапію не протипоказано. Та все ж в цей час краще віддати перевагу атравматичній альтернативі — безін’єкційній мезотерапії. Методика дозволяє наситити шкіру корисними речовинами без найменших ушкоджень. Вітаміни, ліпіди, гіалуронова кислота, екстракти та інші складові мезококтейля проникають в глибокі шари шкіри під дією ультразвуку, кисню, магнітних хвиль або інших апаратних технологій. Пацієнт при цьому не відчуває жодних неприємних відчуттів. Навіть навпаки, маніпуляція супроводжується відчуттям свіжості та прохолоди — а це непоганий бонус процедури влітку у косметолога!

Ультразвукова чистка
Сумнівів у тому, чи варто робити чистку обличчя влітку, бути не повинно. Пил, накопичений в результаті активної роботи сальних залоз, себум та інші забруднення необхідно видаляти — ретельно, але дбайливо. Найщадним методом чистки є ультразвукова, тому саме її краще використовувати влітку. В тому числі, ультразвукову чистку варто зробити перед відпусткою (мінімум за 3-4 дні), щоб вирівняти шкіру і підготувати її до засмаги.
Кріотерапія
Хочете, щоб у розпал літньої спеки ваші пацієнти почували себе як у раю? Тоді включіть в список послуг апаратний або традиційний кріомасаж! Мабуть, ніхто не відмовиться від такої процедури у косметолога влітку. Вплив азотно-повітряним струменем або аплікатором, просоченим рідким азотом, сприяє поліпшенню кровообігу, зміцненню судин, усуненню набряклості, нормалізації роботи сальних залоз та підвищенню еластичності шкіри. Незважаючи на дуже низькі температури, процедура переноситься більш, ніж комфортно. Холод не тільки дарує відчуття свіжості, але й розслабляє м’язи обличчя. До речі, за рахунок цієї особливості кріомасаж використовують, в тому числі, як антистрес-методику.

Процедури, які не варто робити влітку
Ми розглянули, які процедури для обличчя можна робити влітку, і навіть потрібно. А тепер перейдемо до тих методик, які застосовувати в спекотню пору небажано, а то й зовсім заборонено.
Насправді, абсолютне табу влітку накладають на обмежену кількість процедур. Повна заборона на проведення в період підвищеної сонячної активності стосується особливо травматичних процедур, процес проведення яких передбачає значне пошкодження шкіри. В першу чергу, до них відносяться глибокі та серединні пілінги і лазерне шліфування обличчя. Під час них відбувається зняття верхнього шару епідермісу, що в умовах надмірної сонячної активності загрожує появою гіперпігментації та інших небажаних, а то і небезпечних явищ. Темі ускладнень, а також інших особливостей практики косметолога присвячені наші відеокурси косметолога.
До числа процедур, проведення яких влітку не заборонено, але в той же час і не рекомендовано, відносяться:
- Будь-які лазерні методики: видалення судин, папілом, рубців, пігментних плям, лазерне омолодження, епіляція.
- Поверхневі пілінги. Незважаючи на те, що існують так звані літні хімічні пілінги (фруктові), застосовувати їх з травня по вересень варто дуже обережно та нечасто. Читайте докладніше про пілінг у косметолога і особливості його проведення в нашому блозі.
- Механічна чистка. З огляду на травматичність влітку її краще замінити ультразвуковим чищенням.
Головна небезпека проведення вищеописаних процедур в літню пору — це ризик появи пігментації, а також інфікування мікропошкодженнь. Звичайно, при строгому дотриманні протоколу процедури, підбору максимально делікатного методу впливу на шкіру і чіткому дотриманні послепроцедурной режиму (використання санскрінів та ін.) ускладнень можна уникнути. Однак якщо ви не впевнені, наприклад, в тому, що пацієнт точно буде дотримуватися правил догляду за шкірою після пілінгу або іншої маніпуляції, або ж у клієнта є схильність до гіперпігментації, вибирайте тільки ті косметологічні процедури влітку, які будуть максимально корисними та на 100 % безпечними в цей час.