Апаратні методики в косметології
Апаратна косметологія — це один з напрямків б’юті-індустрії, що дуже стрімко розвиваються. Саме в сегменті апаратного догляду в останні роки з’являється все більше й більше новинок, розробляються нові методики та вдосконалюються старі. Така популярність обумовлена перш за все широким спектром застосування апаратної косметології і мінімальним переліком побічних ефектів. Розповідаємо про основні види апаратного догляду, головних його переваги в порівнянні з ін’єкціями, домашнім доглядом та хірургічними методами, а також розвіємо кілька популярних міфів, пов’язаних з даною темою.
Види апаратної косметології
Для початку, давайте розберемося, що таке апаратна косметологія. Цей напрямок охоплює всі косметологічні процедури, які передбачають використання спеціального обладнання (апаратів). Вплив на шкіру досягається за рахунок впливу різних фізичних факторів: ультразвуку, струму, вакууму, радіохвиль і ін.
Кількість сучасних апаратних методик вже перевалила за кілька десятків. Багато з них були розроблені на базі лікувальних і профілактичних фізіотерапевтичних процедур, які активно використовуються в медицині. Після вдосконалень та доопрацювань з урахуванням нової сфери застосування, їх стали активно використовувати для корекції шкіри обличчя і тіла. Якщо говорити в загальних рисах, апаратні методики в косметології спрямовані на догляд, омолодження, лікування і відновлення шкірних покривів. Класифікувати їх найзручніше за методом фізичного впливу, який застосовується для тієї чи іншої процедури. З цієї точки зору процедури апаратної косметології можна поділити на:
- Лазерні методики. Застосовуються для омолодження (лазерне шліфування, лазерний пілінг, SMOOTH-омолодження та ін.), корекції фігури (лазерна ліпосакція), лікування акне та постакне, видалення небажаного волосся, судинних зірочок, родимок, рубців і пігментних плям.
- Ультразвукові види апаратної косметології. Знайшли застосування у сфері безопераційної підтяжки та усунення локальних жирових відкладень (SMAS-ліфтинг, кавітація), очищення (ультразвуковий пілінг) і омолодження(ультрафонофорез) шкіри обличчя.
- Електрометоди. Ефективні в плані боротьби з набряками (мікрострумова терапія), небажаним волоссям на тілі (ELOS, електроепіляція), целюлітом (електроліполіз, міостимуляція), ознаками старіння (гальванотерапія, іонофорез).
- Вакуумні апаратні процедури в косметології. В більшій мірі спрямовані на корекцію фігури. З цією метою, наприклад, застосовують вакуумно-роликовий масаж, LPG, вакуумний RF ліфтинг. Також вакуум застосовують для очищення шкіри (вакуумна чистка, вакуумний гідропілінг).
- Фотометоди. Спрямовані на боротьбу з віковими змінами (фотоомолоджування), небажаним волоссям на тілі (фотоепіляція), пігментними плямами, шрамами.
Школа косметології в Дніпрі JEScosmetology — місце, де ви зможете вивчити багато популярних косметологічні техніки.
Переваги апаратних методик
Існує маса переваг, якими нас приваблює апаратна косметологія. Що це конкретно?
- Безболісність та атравматичность. Фізіотерапевтичний догляд, за винятком невеликого переліку процедур (лазерне шліфування, електроепіляція та ін.), не передбачає порушення шкірних покривів і больового впливу. В цьому плані апаратна косметологія виграє у ін’єкційних малоінвазивних процедур. Однак зауважте, ми не говоримо про те, що потрібно відмовитися від «уколів краси» і повністю перейти на апарати. Обидва напрямки гарні по-своєму, і потрібно підбирати процедури, виходячи з потреб та особливостей шкіри. Що таке нитьовий ліфтинг та RF ліфтинг професійний косметолог повинен знати однаково досконально і застосовувати їх відповідно до показань.
- Висока ефективність. У порівнянні зі звичайним поверхневим нанесенням косметики фізіотерапевтичний догляд з використанням різних косметичних препаратів ефективніше в рази. Вплив лазера, ультразвуку або іншого фізичного чинника сприяє проникненню корисних речовин в глибокі шари шкіри і їх ефективному засвоєнню. Якщо ж порівнювати за цим критерієм ін’єкції та апарати, рахунок буде приблизно однаковий, з тією лише різницею, що ефект від другого більш стійкий, але для його отримання потрібно пройти досить тривалий курс.
- Широкі можливості комбінування. Сучасна апаратна косметологія може застосовуватися як соло, так і в поєднанні з ін’єкціями. Апарати використовують не тільки автономно, але й в поєднанні з кремами, сироватками та ін. Крім того, можна поєднувати між собою різні фізіотерапевтичні техніки.
- Широкий спектр застосування. Напевно, не існує такої проблеми, для вирішення якої сьогодні не застосовувалася б апаратна естетична косметологія. Вона ефективна для терапії акне і постакне, целюліту, набряків, пігментних плям, лущення, розацеа. А в рамках антіейдж-терапії хороші результати апаратні методи показують навіть для корекції дуже вікової шкіри (70 +)!
- Мінімум побічних ефектів. Апаратна процедура, проведена на сучасному обладнанні з дотриманням протоколу лікування, часто не викликає яких-небудь ускладнень. Реабілітаційний період триває найчастіше не більше двох днів і передбачає тільки невелике почервоніння та печіння. На фоні важкого відновлення після пластичних операцій апаратна косметологія явно виграє!
Тож процедури з апаратами показують високу ефективність. Але й звичайні косметичні процедури здатні творити дива. Подивіться відеоурок по пілінгам, якщо хочете дізнатися більше про їх переваги.
Протипоказання для апаратних процедур
«Б’юті-фізіотерапія» досить універсальна, та все ж є категорія пацієнтів, для яких не рекомендована апаратна косметологія. Протипоказання у кожного виду процедур індивідуальні, але є і загальний, типовий список:
- Онкологічні захворювання.
- Доброякісні утворення на шкірі.
- Вагітність і період лактації.
- Цукровий діабет.
- Важкі патології печінки і нирок.
- Епілепсія та інші психічні порушення.
- Туберкульоз, ВІЛ, СНІД, вірусні гепатити.
- Серцево-судинні порушення.
- Металеві протези, кардіостимулятор та інші металеві імпланти.
- Незагоєні переломи.
- Лейкоз, анемія та інші системні захворювання крові.
- ГРВІ, грип та інші інфекційні захворювання.
- Запалення, висип, ушкодження шкіри в місцях обробки апаратом.
Міфи про апаратної косметології
Світ повний парадоксів, і в сфері догляду їх теж вистачає. Ось один з них: з одного боку, б’юті-індустрія регулярно представляє нові апаратні методики в косметології, а з іншого, багато користувачів все ще з побоюванням дивляться на цей напрямок. Хоча буває і навпаки, коли фізіотерапевтичний догляд зводять в ранг «чарівництва». Причина цього криється в нестачі знань про сучасні апаратні методики, завдяки чому й прижилися міфи про них.
Міф №1 Це небезпечно, лазер викликає рак!
Всі апаратні методики — науково обгрунтовані та добре вивчені. Сертифіковане обладнання протестовано в сучасних лабораторіях і не становить загрози для здоров’я за умови правильного використання. Канцерогенної дії лазер не має.
Міф №2 Лазерна епіляція допоможе позбутися від волосся назавжди!
«За один сеанс і назавжди» взагалі не може бути застосовано до косметологічних процедур, причому не тільки до епіляції. Навіть найкращі апаратні методики в косметології не дають миттєвого результату. Для досягнення вираженого ефекту завжди потрібно проходити курс процедур, а для його підтримки необхідні періодичні повторні сеанси.
Міф №3 Апаратний догляд не дає ніякого ефекту!
Швидше за все, цей слух пустив той, хто пройшов всього одну процедуру і зробив поспішний висновок. Крім того, не виключені індивідуальні особливості організму: на деяких пацієнтів ті чи інші методики і правда не роблять істотного впливу. Однак це не повинно породжувати впевненості, що «раз подрузі не допомогло — то і мені не допоможе».
Міф №4 Працювати з обладнанням може хто завгодно!
Уявлення про те, що обладнання робить всю роботу за косметолога, помилкове! Ефективність та безпечність процедури багато в чому залежить від грамотного підбору часу і інтенсивності впливу, кількості сеансів і т.д. Тому працювати з обладнанням повинен кваліфікований фахівець — косметолог із середньою або вищою медичною освітою.
Міф №5 Апаратні процедури повністю замінять хірургічну пластику.
Апаратний ліфтинг або ліпосакція можуть стати чудовою альтернативою операції на початкових стадіях проблеми. Але значне обвисання шкіри, глибокі зморшки, великі обсяги жирових відкладень прибрати за допомогою апаратного догляду не вийде. Тому назвати ці методи взаємозамінними не можна. Крім того, є велика різниця у впливі: якщо операція допомагає просто прибрати частину зайвої шкіри або жиру, то фізіопроцедури допомагають поліпшити якість тканин, налагодити кровообіг та обмін речовин.